کافی شاپ خود را با 10 پیشنهاد ویژه راه بندازید

بازدید: 239 بازدید
09
کافی-شاپ
کافی-شاپ

شما می خواهید یک کافی شاپ راه اندازی کنید؟

این خبر خوبی است!

وارد شغل کافی شاپ شدن بسیار عالی است (این نکته واقعا حقیقت دارد)!

شما می خواهید یک کافی شاپ راه اندازی کنید؟ این خبر خوبی است! وارد این شغل شدن بسیار عالی است(این نکته واقعا حقیقت دارد)!

اما هرچه بازار رشد بیشتری داشته باشد، رقابت ها نیز افزایش پیدا می کند. شما می خواهید اطمینان خاطر داشته باشید که این کسب و کار شماست که در قله قرار دارد. اگر شما می خواهید برای تصیم گیری به جستجو بپردازید، شاید این مطلب بتواند با پیشنهاد ها و سرنخ های خود، که حاصل سالها کار افراد مختلف با انواع وسیعی از کافی شاپ ها است، تا حدی به شما کمک کند. به هیچ عنوان این یک لیست خسته کننده از پیشنهاد ها نیست، اما امیدواریم که بتواند برای شما مفید باشد.

1-  پیشنهادهای فروش منحصر به فرد ارائه دهید

بسیار خب، این یک پیشنهاد واضح است- اما در این بازار شلوغ شما واقعا نیاز دارید که راهی برای درخشیدن در رقابت ها پیدا کنید و با پیشنهادهای فروش منحصر به فرد به جذب مشتری بپردازید. شاید شما در ساختن قهوه خبره هستید و می خواهید اولین کافی شاپ با قهوه ی دست ساز را در محله ی خود راه اندازی کنید ، و یا شاید مهارت نان پزی منحصر به فرد شما مشتریان را کیلومتر ها مجبور به سفر کند تا کیک های شما را امتحان کنند . شاید شما اولین خرده فروشی را در یک محله ی شلوغ افتتاح کرده اید و یا هوش تجارت داشته اید تا بتوانید پر سرعت ترین، و کاربردی ترین کافی شاپ را در محل افتتاح کنید.

به طور خلاصه، نقاط قوت خود را بشناسید و به طور موثری آنها را به کار بگیرید.

2- نیازهای مشتریان خود را بشناسید

به هر نحوی که قصد راه اندازی و گرداندن کافه ی خود را داشته باشید، باید در جستجوی مشتریان خاص خود باشید. با اینکه شما ممکن است ترجیحات خاص خود راجع به حال و هوا و ظاهر کافی شاپ خود، امکانات، منو و لیست قیمت ها، سرویس دهی، ساعت بازگشایی و غیره داشته باشید، باید اول و مهم تر از هر چیزی به نیازهای مشتریان خود توجه داشته باشید. دانش آموزان، کارمندان، مادران و کودکان، بازنشستگان- هر گروه سنی و تمامی افراد نیاز به در نظر گرفتن کامل از طریق برنامه ریزی در طی روند کاری دارند. و شما باید تصمیم بگیرید آیا برای تمامی افراد سرویس ارائه دهید و یا تنها قسمت معینی از افراد.

به عنوان مثال، ممکن است دانش آموزان به یک سیستم سرویس دهی سریع با غذای بیرون بر، منوی کامل و هیجان انگیز، فضایی عجیب و غریب، جو زنده، وای فای رایگان، قیمت های معقول احتیاج داشته باشند؛ بر خلاف آن، گروهی از مادران پولدار ممکن است هزینه ی بیشتری برای سرویس دهی بهتر، فضایی مناسب کودکان، امکانات بیشتر، و منویی خانواده محور بپردازند. ترجیحات خود را کنار بگذارید و به نیازهای کافه از دید مشتریان خود بپردازید.

3- به شناخت قهوه ها بپردازید

فرهنگ مهارت در درست کردن قهوه به سرعت تبدیل به یک هنجار شده است : نسل جدیدی از متخصصان مستقل کافی شاپ ها و کافه های کوچک برای کمک به محیا کنندگان قهوه در حال افزایش هستند. کافی شاپ های زنجیره ای نیز در حال فعالیت هستند و در حال گسترش اعتبار خود در طی سالهای آینده هستند. مشتریان وفادار نیز تقاضای دریافت خدمات اجتماعی بیشتر هستند. حالا زمان این است که قهوه ی واقعی را بشناسیم.

4- راجع به رقبای خود تحقیق کنید

تحقیق در مورد رقبا امری بسیار ضروری می باشد سوالات زیر را از خود بپرسید

  • آیا جایی برای رقبای بیشتر در بازار وجود دارد؟
  • چه شغل های رقابتی موفق هستند و چرا؟
  • چه پیشنهادات بیشتری می توانید بدهید؟
  • چه کسانی اخیرا از گردونه ی رقابت ها خارج شدند و چرا؟

شما نیاز دارید که وارد بازار شوید و با رقبای خود وارد رقابت شوید- قسمت آماده کردن قهوه بسیار سریع عمل می کند و هر چیزی ممکن است در عرض چند دقیقه تغییر کند، پس مطمئن شوید که آماده هستید.

5- تامین کنندگان تجهیزات خود را به دقت انتخاب کنید

شما برای پیش بردن تجارت خود مجبور خواهید شد به تامین کنندگان تجهیزات خود اعتماد کنید. شما باید مطمئن شوید که وسایل مورد نیاز شما را زمانی که به آنها نیاز دارید ارسال خواهند کرد، بنابراین هرگز مواد اولیه کم نخواهید آورد و یا مواد با کیفیت بد تهیه نخواهید کرد . برخی افراد ترجیح می دهند وسایل خود را از تامین کنندگان مختلف دریافت کنند، اما برخی راحت تر هستند که تجهیزات خود را تنها از چند تهیه کننده دریافت کنند.

اگر خوش شانس باشید ، تامین کنندگان خوبی پیدا خواهید کرد که تمامی نیازهای شما را در زمینه تهیه ی مواد برطرف کنند. تامین کنندگان خوب مسافت های طولانی طی خواهد کرد که به شما کمک کنند تجارت خود را گسترش دهید. به عنوان مثال دانش و بینش خود را در اختیار شما قرار دهند و ابزاری برای گسترش تجارت شما در اختیارتان قرار دهند.

به عنوان مثال، هنگامی که صحبت از قهوه در میان است، کیفیت (به بیان دیگر مزه و تازگی) از نکات کلیدی است. مصرف کنندگان قهوه روز به روز بیشتر در مورد کیفیت قهوه آگاهی پیدا می کنند و شما باید اطمینان حاصل کنید که بهترین دانه های قهوه، دستگاه ها و آموزش در محل را ارائه می دهید تا مشتریان خود را راضی نگه دارید.

در بازار تعداد بسیار زیادی از تامین کنندگان وجود دارند( و همانطور تعداد بسیار زیادی که خوب نمی باشند) اما انتخاب می تواند بسیار دشوار باشد. در برخی کافی شاپ ها شما می توانید بین بیش از بیست نوع اسپرسو و فیلتر های دانه قهوه انتخاب داشته باشید. شما ممکن است برخی کارخانه ها ماننداسپرسو ورهاوس را برای تهیه ی مقداری از محصولات معین مانند، شربت ها، چای ها ، نوشیدنی های شکلاتی  و اسنک ها و وسایل ضروری و غیره را در نظر داشته باشید.

6- برای تهیه تجهیزات اساسی برنامه ریزی کنید – آیا می خواهید آنها را اجاره کنید یا بخرید؟

تهیه کردن تمامی تجهیزات اساسی می تواند یک وظیفه ی خطیر باشد ، بخصوص زمانی که شما اطلاع ندارید که در طول زمان دقیقا چه تغییراتی در شغل شما ایجاد خواهد شد. برخی افراد علاقه دارند تجهیزات خود را خریداری کنند، در حالی که برخی افراد ترجیح می دهند وسایل خود را اجاره کنند.

شما می توانید از بین تعداد زیادی از ماشین های قهوه سازی اجاره ای در بازار انتخاب کنید و مطمئن باشید که آنها سرویس خوبی را ارائه خواهند داد. شما مجبور نخواهید بود هزینه های گزاف برای تعمیرات دستگاه های کهنه و از رده خارج بپردازید.

7- منوی قهوه ی خود را اصلاح کنید

مبانی

اکثر جمعیت ها انتظار دارند اسپرسو، لاته، کاپوچینو، آمریکانو و انواع و اقسام قهوه ها را در منو ببینند .

شما نباید تعویض فیلتر قهوه را نادیده بگیرید. حتی اگر شما یک متخصص در امر درست کردن قهوه نباشید باز هم یک فیلتر قهوه فرانسوی یکی از تجهیزات مورد نیاز شما خواهد بود. و فراموش نکنید- میانگین مشتریان در مورد اخلاقیات و سایر موارد بسیار آگاه هستند- بنابراین از اصالت قهوه ی خود و مهارت های خود در این مورد آگاه شوید.

متخصصین و پیشنهادات فصلی

اینجا دقیقا جایی است که شما باید مشتریان آماج خود را بشناسید. اگر هدف شما خبرگان قهوه هستند، شما باید همه چیز را در مورد قهوه ها بدانید، و قهوه ای را سرو کنید که به تمامی منابع و جزئیات آن آگاهی دارید.

اگرچه، اگر جمعیت آماج شما دانش آموزان و افراد جوانتر هستند، شما به طیف وسیعتری از شربت ها، خوراکی هایی برای روی قهوه، کارامل و خوراکی های فصلی مانند ادویه کدو و لاته ی نون زنجبیلی نیاز دارید. به هر جهت، تحلیل کنید که چه چیزی فروخته می شود و چه چیزی فروخته نمی شود، با منوی رقبای خود در بازار همگام شوید ، بازخورد مشتریان را جویا شوید، و در صورت لزوم تغییراتی را اعمال کنید.

تجارت خود را قابل مدیریت کنید

مشتریان شما هر گونه افرادی که هستند، مطمئن شوید نیازهای آنها را با بهترین کیفیت برطرف کنید، نوشیدنی ها را به بهترین نحو درست کنید. انتخاب های بسیار نه تنها باعث می شوند مشتریان وقت بیشتری تلف کنند، همچنین در انجام کارها باعث هرج و مرج می شود. چرا زمان زیادی صرف آموزش،  سرویس دهی، انبار کردن کنید زمانی که 95% از فروش شما تنها شامل سه نوع از نوشیدنی ها می شود؟

8- خدمه ی خود را آموزش دهید

افراد می توانند در تجارت خود موفق شوند یا شکست بخورند، بنابراین انجام دادن صحیح این کار ضروری است. نه تنها خدمه باید با شخصیت و کاربردی باشند، زمانی که صحبت از کیفیت سرویس دهی می شود باید بسیار کارآمد باشند. برای قهوه این جمله به معنای زیر می باشد:

اتهامات

توانایی استفاده از تجهیزات برای ساختن نوشیدنی های با کیفیت نیاز به هوش زیادی ندارد. اما درست کردن نوشیدنی های با کیفیت نیاز به مهارتی بیش از آنچه اکثر مشتریان فکر می کنند دارد. تمیز کردن، آسیاب کردن، پیمانه کردن، کوبیدن، استخراج اسپرسو، آماده کردن شیر و سرو کردن نوشیدنی آماده شده. مشتریان انتظار بسیار زیادی دارند و به راحتی شیر سوخته و عصاره ی اسیدی را تشخیص می دهند. به خدمه ی خود آموزش حرفه ای دهید و این استانداردها را در طول زمان به دست آورید. برای این امر نیازی به قهوه ها و یا ماشین های خوب نیست که تهیه کنندگان تجهیزات به عنوان بخشی از معامله به شما پیشنهاد خواهند داد.

مهارت های حرفه ای

اگر میخواهید در یک بازار شلوغ برجسته به نظر برسید، یه قدم به جلوتر به سمت مهارت های حرفه ای از جمله هنر لاته، مهارت های جوشاندن و آموزش مربی بردارید. در اینجا نیز یک آماده کننده ی تجهیزات می تواند کمک بسیاری به شما کند.

9- رضایت مشتریان

خوشحال نگه داشتن مشتریان کلید اصلی افزایش فروش شماست. تجارت خوب خارج از کافه برای به داخل آوردن مشتری راه بسیار خوبی برای توسعه ی تجارت شما می باشد.

به علاوه، غذاهایی جذابی که خوشمزه به نظر می رسند برای مشتریانی که از کنار مغازه رد می شوند جذاب خواهند بود. به محض اینکه مشتریان به مغازه ی شما وارد شدند، به آنها بگویید که چه چیزهایی در منوی خود دارید و پیشنهاد شما به آنها چیست و از این طریق میتوانید تجارت خوبی داشته باشید. این کار به خصوص در زمان های کاری و فصلی بسیار مفید است. در طول تابستان مطمئن شوید که نوشیدنی های مخلوط دارید و از این طریق درآمد خود را افزایش دهید.

در نهایت، نوشیدنی های عالی، تجربه ای عالی و خدمه ای دوستانه باعث می شوند مشتریان دوباره به کافی شاپ شما بازگردند. یکی از بهترین راه ها برای افزایش وفاداری مشتری از طریق نوشیدنی های با کیفیت بالا امکان پذیر است، که به معنای باریستاهای با معلومات و خوب آموزش دیده می باشد که از قهوه های خوب و تازه با دستگاه های با کیفیت بالا استفاده می کنند. به کار بستن این امور شما را یک قدم از رقبای خود جلوتر نگه می دارد و باعث موفقیت بیشتر شما می شود.

10- بازبینی و استنتاج کنید

صاحبان تجارت باهوش می دانند که نمی توانند یک جا به صورت راکد بمانند . روند کار تغییر می کند، جمعیت افزایش پیدا می کند و رقبا در حال پیشروی هستند. با برنامه های فروش خود همپا بمانید – زمانی که نشانه ای از سقوط تعداد و میانگین مشتریان احساس کردید سریع به دنبال چاره باشید. هرچه زودتر وارد عمل شوید بهتر است.

توجه کنید که چه چیزهایی فروخته می شوند و چه چیزهای خیر- دلیلی برای سرو کردن تمامی انواع چای وجود ندارد زمانی که تنها سه نوع از چای های شما توسط 95% مشتریان انتخاب می شود. توجه داشته باشید که چرا برخی چیزها فروخته می شوند و برخی خیر- بازخورد مشتریان را جویا شوید- با آنها صحبت کید، از کارت های نظرسنجی استفاده کنید، شبکه های اجتماعی را جستجو کنید و به صحبت های دنبال کنندگان تان گوش دهید.

منابع : https://www.webstaurantstore.com/article/369/starting-a-coffee-shop.html

دسته‌بندی آموزش تجهیزات کافی شاپ اخبار و رویداد های طبخ شمیم
اشتراک گذاری
نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلگرام
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت