ترمومیکس چیست و وجود آن در آشپزخانه تا چه اندازه مهم است؟

ترمومیکس چیست؟ ترمومیکس چگونه کار می کند ؟ چه کارهایی را انجام می دهد ؟ وجود آن در چه مواردی ضروری و در چه مواردی مکمل و در چه مواردی اختیاری ست؟ کاربرد ترمومیکس در آشپزخانه صنعتی ، خانگی ، رستوران ها و هتل ها تا چه اندازه بر کیفیت و طعم غذا های طبخ شده تاثیر گذار است؟ خرید ترمومیکس تا چه اندازه برای آشپزخانه من یا حتی رستوران من اهمیت دارد ؟ اگر این سوالات در ذهن شما هم نقش بسته و به دنبال یافتن پاسخ آن هستید به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این صفحه همراه ما باشید و مطالبی را که حاصل هفته ها تلاش تیم مدیریت محتوای سایت طبخ شمیم است تا انتها مطالعه فرمایید.

 

ترمومیکس چیست و چگونه کار می کند

ترمومیکس را اگر در یک جمله بخواهیم توضیح دهیم باید آن را یک ربات غذا ساز و یک دستیار عالی برای سرآشپز دانست. تصور کنید که یک دستیار داشته باشید که از همان ابتدای ورود به آشپزخانه شما دستور پخت 1000 نوع غذا را به دقت ترکیب مواد حتی به میلی گرم بداند. خودش ترازو داشته باشد. به دقت میلی گرم مواد را وزن و مخلوط نماید. به فنون طبخ به انواع روش های بخار پز ، آرام پز ، سرخ کردن ، خرد کردن و مخلوط کردن مسلط باشد و حتی آنقدر دقیق که با دقت دور در دقیقه مواد را مخلوط کند به عنوان مثال همزدن سفیده تخم مرغ با سرعت 403 دور در دقیقه یا 1002 دور در دقیقه. حتی در تنظیم دمای پخت نیز دقت بالایی داشته باشد و فرضا غذایی را با دمای 83.4 درجه سانتی گراد و غذای دیگر را در 93 درجه سانتی گراد طبخ نماید. خب این دستیار همه فن حریف چه مقدار ارزش ریالی خواهد داشت؟

مسلم است که ترمومیکس بسیار دستیار با ارزشی خواهد بود. Thermomix از دسته وسایلی ست که تحولی بزرگ در آشپزی و طعم غذاهای یک سرآشپز ایجاد می کند . به طور کلی این دستگاه 13 کارایی متفاوت دارد که با ترکیب این کارآیی ها شما تبدیل به یک سرآشپز خاص خواهید شد. قطعا برای بانوان خانه دار و علاقه مند به آشپزی ، برای سرآسپزهای معتبر و درجه یک و سفت های حرفه ای ، و برای هتل ها و رستوران های 5 ستاره در اختیار داشتن یک دستگاه ترمومیکس بسیار حیاتی و الزامی ست. به طوری که اگر آن را تهیه کنید و از امکانات بی نظیر آن استفاده کنید قطعا پس از مدتی از خود خواهید پرسید که قبلا بدون در اختیار داشتن این دستگاه چطور آشپزی می کردم؟ و افسوس خواهید خورد که چرا زود تر این وسیله فوق العاده را تهیه نکرده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *